Věda na Zeměploše 2

The Science of Discworld 2 - The Globe

Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen

informace obal
diskuse [2]
obálka
Mágové ignorují existenci všech ostatních bytostí a pokud si snad někdo jejich pozornost vynucuje neustálým poukazováním na svoji služební nadřazenost, snaží se co nejrychleji jeho existenci snížit pod měřitelnou hodnotu. Kupříkladu kuší. Proto se na arcikancléřův pokyn vydali mágové do přírody a uvolňují nahromaděné napětí pomocí paintballových kouzel. To ovšem ještě nevědí, že se najednou ocitnou na Zemneploše, kterou kdysi sami vytvořili. A Zemneplocha je, naneštěstí, momentálně místem, kde se nenarodil William Shakespeare a kde jeho místo zaujímá Artur J. Nightingale, jehož drama Rufus III. je totální propadák.
Mágové tentokrát budou muset zjistit, co z lidí dělá fungující společnost. Nezapomenou, samozřejmě, vyzkoušet krajní meze lidské přizpůsobivosti. Naši staří známí – matematik, biolog a spisovatel fantasy literatury – nám samozřejmě opět pomohou vyložit si věci tím správným způsobem, protože mágové i my potřebujeme všechnu pomoc, abychom překonali zlo, které využívá tu nejstrašnější zbraň – lidskou představivost.

V druhém dílu opět spojují síly světoví vědečtí spisovatelé Ian Stewart a Jack Cohen s Terry Pratchettem, aby zjistili, co se stane, když se začnou mágové a elfové vměšovat do pozemské historie. Renesance je urychlena, Londýn je dočasně nahrazen zatuchlou Neandrtálskou vesnicí, je objeven význam tlustých žen v umění a narodí se slavný dramatik, který napíše Hru. Tento Zeměplošský příběh se proplétá mezi Cohenovými a a Stewartovými vědeckými výzkumy lidské evoluce, rozvoje lidského myšlení, kultury, jazyka a umění v péči mágů.
http://www.zemeplocha.info